• DownTube
 • Czy ściąganie jest nielegalne?

Czy ściąganie jest nielegalne?

Sebastian Nowak
Zapytać się
Czy ściąganie jest nielegalne?

Ściąganie plików na własny użytek osobisty jest co do zasady legalne. Nie zawsze jednak będzie ono zgodne z prawem. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

Co grozi za nielegalne ściąganie filmów?

116 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Co grozi za ściąganie z Internetu?

W świetle obowiązujących przepisów ściąganie filmów z Internetu nie jest przestępstwem, ale ich udostępnienie – jak najbardziej. Polskie prawo nie przewiduje sankcji karnych dla internautów, którzy pobrali film i mają nielegalną kopię na komputerze.

Czy ściąganie plików z Internetu jest legalne i kiedy?

Tak. Zgodnie z polskim prawem (art. 23 ustawy o prawie autorskim) wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu, a więc z takiego, który miał swoją premierę w Polsce. Ściąganie z sieci przedpremierowych filmów lub piosenek jest niedozwolone.

Czy torrenty są karalne?

Ściąganie danych z internetu za pomocą torrentów samo w sobie jest łamaniem prawa, ale nie przestępstwem, za które grozi kara. Kłopot w tym, że programy, za pomocą których pobiera się torrenty, jednocześnie udostępniają zawartość komputera. A za to można już dostać grzywnę.

Czy ściąganie plików z chomikuj jest legalne?

To jest nielegalne. Nie wolno pobierać filmów, muzyki, gier, programów ani na swój, ani na nieswój użytek. Na własny użytek to możesz sobie kupić film w sklepie. Przypominam że chomikuj ma aktualnie proces o łamanie praw autorskich.

Czy torrenty są legalne w Polsce?

Rumcykcyk Pobieranie nie jest nielegalne, nielegalne jest wysyłanie, a podczas korzystania z torrentów zawsze się wysyła pobrane dane. Poza tym ściganie osób wysyłających pirackie treści jest tylko na wniosek poszkodowanego, czyli kogoś mającego prawa do legalnej wersji pirackich treści.

Gdzie można legalnie pobrać filmy?

Nie brakuje tu najbardziej popularnych, jak YouTube, Vimeo i Facebook, ale na liście są również mniej oczywiste strony, m.in. Liveleak, Hulu, Break, czy Flickr. Freemake Video Downloader konwertuje pobierane wideo już w trakcie samego procesu pobierania.

Czy Rapideo jest legalne?

Tak, serwis Rapideo.net działa na podstawie Dyrektyw unijnych i zasady, które dotyczą jego funkcjonowania mają swoje pokrycie w przepisach obowiązujących w Unii Europejskiej. Podsumowując: - Korzystanie z serwisu Rapideo.net i wykupienie konta jest zgodne z prawem (w zgodzie z regulaminem).

Czy wolno ściągać filmy?

Regułą jest, że pobieranie oraz udostępnianie utworów (np. filmu, gry, muzyki czy programu), bez zgody twórcy, stanowi naruszenie prawa autorskiego. Jak zapewne pamiętacie Państwo z poprzednich artykułów, twórca jest zasadniczo jedynym uprawnionym do swojego utworu.

Co grozi za ściąganie w szkole?

Konsekwencją jest piętnowanie wszelkich postaw i zachowań niegodnych i nieetycznych. W Polsce najczęstszą karą dla ucznia bądź studenta przyłapanego na ściąganiu jest po prostu zakończenie testu i wystawienie mu za nią oceny niedostatecznej bez względu na to, co do tej pory napisał.

Co można ściągać z Internetu?

Dozwolony użytek, związek osobisty czyli... Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego Pojęcie dozwolonego użytku osobistego oznacza korzystanie np. z pobranego filmu czy muzyki tylko dla swoich własnych, prywatnych celów.

Co grozi za oglądanie filmów online?

Osoby, które udostępniały film i popełniły przestępstwo, mogą zostać oskarżone i podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolności do lat dwóch. Właściciel filmu może zdecydować się jednak na ugodę i zaproponować kwotę rekompensaty.

Czy słuchanie muzyki na YouTube jest legalne?

Słucham muzyki na YouTube - czy mogę łamać prawo? Często pojawiają się wątpliwości użytkowników czy słuchanie muzyki na YouTube jest legalne. Odpowiedź jest krótka: tak, słuchanie jest legalne. Muzyka w tym serwisie bardzo często zamieszczana jest na oficjalnych kanałach wytwórni i samych artystów.

Czy oglądanie filmów za darmo jest nielegalne?

Warto wiedzieć, że w Polsce obecnie ściąganie filmów w Internecie jest dozwolone w ramach tzw. użytku osobistego. Jeśli więc ktoś udostępnił już jakiś rozpowszechniony film, możemy - nawet nie sprawdzając legalności - go obejrzeć i ściągnąć.

Jak legalnie ściągać filmy z Internetu?

23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.

Gdzie można legalnie pobrać filmy?

Nie brakuje tu najbardziej popularnych, jak YouTube, Vimeo i Facebook, ale na liście są również mniej oczywiste strony, m.in. Liveleak, Hulu, Break, czy Flickr. Freemake Video Downloader konwertuje pobierane wideo już w trakcie samego procesu pobierania.

Czy oglądanie pirackich filmów jest legalne?

Gdy jeszcze żądają opłaty za dostęp do tych treści i zarabiają na reklamach, mogą znaleźć się na celowniku policji. Samo oglądanie pirackiego filmu czy podanie pojedynczego linku do niego nie jest karalne, ale osoba, która film udostępniła, narusza prawo.

Co grozi za nielegalne ściąganie filmów?

116 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Co grozi za korzystanie z torrentów?

W konsekwencji takie przewinienie zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolność do 2 lat. Osobie udostępniającej nie swoje pliki w sieci, łamiącej prawo, grozi odpowiedzialność karna i odszkodowawcza.

Czy na torrentach są wirusy?

Wielu postrzega sieci typu BitTorrent jako siedlisko piractwa i nieautoryzowanego udostępniania treści. Inni bronią sieci P2P jako narzędzia do łatwego dzielenia się całkowicie legalną treścią. Jednak w torrentowym obiegu nie raz pojawiają się fałszywe pliki, czy nawet wirusy.

Czy można ściągać z torrentów?

W większości krajów korzystanie z sieci torrent nie jest nielegalne, o ile użytkownik nie pobiera materiałów chronionych prawem autorskim.

Czy chomik jeszcze działa?

Chomikuj.pl żyje, dycha i niestety ma się znośnie.

Czy pokazywanie filmu pobranego z Internetu na otwartym spotkaniu towarzyskim jest legalne?

Jednocześnie wprowadzono instytucję dozwolonego użytku, pozwalającą na pobieranie ich z Internetu, pod warunkiem, że są przeznaczone wyłącznie do „domowego” użytku ściągającego. Ustawodawca nie widzi przeszkód dla udostępnienia tych treści na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich.

Czy można ściągać filmy z chomika?

Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok. Chomikuj.pl jest „bezpośrednim naruszycielem praw autorskich”. Wyrok Sądu Najwyższego wskazuje, że "platformy udostępniające nielegalne treści swoich użytkowników będą pociągane do odpowiedzialności".

Czy Filetracker jest bezpieczny?

Filetracker nie jest nielegalny Kiedy więc otworzymy stronę Filetrackera w przeglądarce, nie musimy się obawiać. Nie ma nic złego w samym przeglądaniu katalogu i nie łamiemy tym prawa. Z prawnego punktu widzenia Filetracker to tylko strona z bazą linków.

Poniżej znajdziesz dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Czy można legalnie ściągać muzykę z YouTube?

Jaka jest najlepsza strona do pobierania muzyki za darmo?

Masz dość szukania filmu na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Dziękuję bardzo za twoją opinię!

Masz więcej pytań? Złożyć wniosek

Pytania na ostatni dzień

 • Czy hemoroidy mogą być objawem raka?
 • Nie ma natomiast objawów typowych dla hemoroidów, takich jak ból czy świąd w okolicy odbytu. Z kolei krwawienie z odbytu, świąd, ból towarzyszący oddawaniu stolca, a także wyczuwalny palcem guz oraz śluzowa wydzielina z odbytu, które występują przy hemoroidach, to również najczęstsze objawy raka odbytu.Jak odroznic hemoroidy od raka jelita grubego? W przypadku raka jelita grubego objawem o alarmow...


 • Kiedy hemoroidy są niebezpieczne?
 • Hemoroidy należy leczyć bez względu na stopień rozwoju choroby hemoroidalnej. Skutki nieleczonych hemoroidów we wczesnym etapie będą powodowały nasilenie się takich objawów jak: swędzenie, pieczenie, krwawienie. Nieleczone hemoroidy dawać mogą takie powikłania jak: ropnie, nietrzymanie stolcanietrzymanie stolcaNietrzymanie stolca to brak lub utrata świadomej kontroli nad wydalaniem stolca i/lub ga...


 • Jak samemu zbadać odbyt?
 • Po uniesieniu lewą ręką prawego pośladka ogląda się okolicę odbytu. Ocenie poddaje się zabarwienie i powierzchnię skóry wokół odbytu. W badaniu per rectum opuszkiem palca wskazującego prawej ręki umieszcza się na przednim brzegu odbytu, po czym delikatnie naciskając, wprowadza palec do odbytu.Jak zbadac sobie odbyt? Badanie per rectum może być przeprowadzane w pozycji stojącej, w klęku, podczas le...


 • Jak zbadać jelita bez kolonoskopii?
 • Alternatywami dla kolonoskopii są m.in. wlew doodbytniczy (kontrastowy) oraz wirtualna kolonoskopia i enterografia TK (rodzaje badań tomografii komputerowej). W niektórych przypadkach do badania jelita grubego można wykorzystać również specjalną kapsułkę.Stan jelita grubego można ocenić bez kolonoskopii. W takiej sytuacji lekarz może zdecydować o wykonaniu enterografii, która zalicza się do badań...


 • Jak wyczyścić sobie odbyt?
 • Odbyt należy myć codziennie, ciepłą wodą. Dlatego zamiast tego użyjmy kremu wodnego lub środka czyszczącego niezawierającego mydła.Jak oczyścić odbyt Jogurt naturalny i cytryna dla rozjaśnienia skóry Prawie wszystkie domowe środki do wybielania odbytu mają pomoc cytryny, cytrusa bogatego w witaminę C, która hamuje produkcję melaniny i widocznie oczyszcza skórę. ... Olejek migdałowy, miodowy i cytr...


 • Czy hemoroidy są na całe życie?
 • Hemoroidy same nie znikną. Nie starajmy się więc doprowadzić do stanu wypadania guzka, gdyż wtedy leczenie jest dłuższe, droższe i bardziej skomplikowane. Leczenie będzie szybsze i skuteczniejsze gdy udamy się do proktologa jak tylko zauważymy nasz problem.Czy można całkowicie wyleczyć hemoroidy? Hemoroidy same nie znikną. Nie starajmy się więc doprowadzić do stanu wypadania guzka, gdyż wtedy lecz...


 • Jak pobrać dzwonek na telefon?
 • Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie odszukujemy „Sklep Play” (lub Apple Store w przypadku urządzeń z systemem iOS). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „Wytnij dzwonek” a następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.Top 12 stron internetowych do pobrania dzwonków za darmo 1. Zedge http://www.zedge.net/browse/ Zedge to j...


 • Jak pobrać dzwonek na telefon za darmo?
 • Otwórz kreator dzwonków i utwórz swój pierwszy dzwonek. Przejdź do odpowiedniej witryny internetowej i prześlij dzwonek do swojego menedżera dzwonków. Na koniec wybierz typ dzwonka, który chcesz pobrać. Wybierz odpowiednie rozszerzenie pliku dla przesłanego dzwonka, a dzwonek będzie gotowy w ciągu kilku sekund.Top 12 stron internetowych do pobrania dzwonków za darmo 1. Zedge http://www.zedge.net/b...


Uwagi

Zostaw komentarz

Wyślij do nas e-mail