• DownTube
 • Czy da się zablokować stronę internetową?

Czy da się zablokować stronę internetową?

Sebastian Nowak
Zapytać się
Czy da się zablokować stronę internetową?

Google Chrome nie posiada wbudowanego mechanizmu blokowania witryn internetowych, dlatego najlepszym wyjściem jest skorzystanie z rozszerzenia (wtyczki). Takie rozwiązanie jest najbardziej skuteczne tam, gdzie wprowadzasz ograniczenia dla innych, a nie dla siebie.Nadaj uprawnienia kontrolne Google Chrome, oprócz odpowiednich uprawnień Aby zablokować stronę musimy kliknąć „+” który znajduje się w prawym dolnym rogu, umieść adres internetowy lub kilka, wszystko będzie zależeć od witryn, które chcesz zablokować, w tym stron niebezpiecznych Potwierdź i to wszystko, łatwo jest zablokować jedną lub więcej witryn

Jak zablokować dostęp do strony internetowej w Google Chrome?

Zmienianie ustawień konkretnej strony internetowej Otwórz Chrome na komputerze. Otwórz stronę internetową. Po lewej stronie adresu internetowego kliknij odpowiednią ikonę: Zablokuj.

Jak zablokować strony internetowe dla dzieci?

Wystarczy zainstalować odpowiednie dodatki. Chrome, Mozilla Firefox czy Opera oferują popularne rozszerzenie BlockSite, które nie tylko jest w stanie ograniczyć dostęp do wybranych przez Ciebie witryn, ale może też informować o Twoich zwyczajach związanych z przeglądaniem sieci.

Jak zablokować strony internetowe w telefonie iphone?

Otwórz Ustawienia i stuknij opcję Czas przed ekranem. Stuknij opcję Ograniczaj treść i prywatność i wprowadź swój kod Czasu przed ekranem. Stuknij opcję Ograniczenia dotyczące treści, a następnie stuknij opcję Zawartość www. Wybierz opcję Nieograniczony dostęp, Blokuj witryny dla dorosłych lub Tylko dozwolone witryny.

Jak zablokować strony dla dorosłych na routerze?

W tym celu wyszukujemy w ustawieniach routera zakładki o nazwie "Parental control". W routerze D-Link opcja ta znajduje się w zakładce "Setup > Parental Control". Inne routery mogą mieć tę opcję ukrytą w opcjach zabezpieczeń (Security).

Co blokuje otwieranie stron internetowych?

Jeśli tylko niektóre strony nie chcą się otworzyć, może mieć to związek z wtyczką typu AdBlock, która filtruje treść strony i nie wczytuje reklam. Spróbuj w ustawieniach wtyczki dodać wyjątek, dla tej konkretnej strony i zezwolić jej na wyświetlanie treści reklamowych.

Jak zablokować dostęp do gier online?

Przy pomocy modułu Kontrola rodzicielska możesz zezwolić na lub zablokować uruchamianie gier w zależności od wieku użytkownika. Możesz także zabronić użytkownikowi uruchamianie określonych aplikacji (takich jak gry lub klienty komunikatorów internetowych) lub ograniczyć dozwolony czas używania aplikacji.

Jak zablokować dostęp do Internetu innym użytkownikom?

Wybierz kartę Firewall i przewiń ją w dół do pola Internet Access Control (Kontrola dostępu do Internetu). Wpisz adres IP komputera klienckiego w obu polach LAN IP addresses (Adresy IP sieci LAN). W obu polach wpisz ten sam adres IP, ponieważ tylko jedno urządzenie będzie miało zablokowany dostęp do Internetu.

Jak zablokować dostęp do strony na routerze?

W części Filtrowanie adresów URL należy zaznaczyć opcję Włącz w kolumnie URL można wprowadzić listę do 5 stron internetowych , które będą blokowane dla użytkowników sieci. Uwaga: Funkcja Filtr URL umożliwia tylko ruch http.

Jak zablokować dostęp do strony internetowej Windows 10?

URL Blocker to niewielki program, który nie wymaga instalacji i umożliwia trwałe zablokowanie wskazanych stron internetowych. Program nie musi być uruchomiony, aby blokowanie działało. Wystarczy go raz włączyć, wpisać adresy stron, które chcemy zablokować, i gotowe.

Jak zablokować strony dla dorosłych w laptopie?

W pasku stron internetowych wpisujemy chrome.com/manage, gdzie mamy dostęp do utworzonych kont. Wybieramy konto, którym chcemy zarządzać i przechodzimy do opcji „zarządzaj uprawnieniami”. W pasku „Blocked sites” podajemy adresy stron przeznaczone do zablokowania.

Jak odblokować strony 18+?

Aby odblokować strony, wystarczy, że zmienisz serwery DNS na zagraniczne. Zwrócą one adres IP zablokowanej w Polsce strony i będziesz mógł z niej korzystać tak, jak przed 1 lipca.

Jak zablokować dziecku dostęp do internetu w telefonie?

Jeśli posiadasz czystego Androida wystarczy wejść w zakładkę „ustawienia”, wybrać pole „użytkownicy” i wybrać opcję dodania nowego użytkownika. W tym momencie wybierasz „profil z ograniczonym dostępem” i konfigurujesz zabezpieczenie (np.

Jak zablokowac dostep do jakiejs strony na safari?

Przewiń ekran i wybierz Ograniczaj treść i prywatność. Na kolejnym ekranie przesuń w prawo przełącznik przy opcji Ograniczaj treść i prywatność, a następnie dotknij Ograniczenia dotyczące treści. Przewiń ekran do sekcji Zawartość WWW i wybierz opcję Zawartość WWW.

Jak kontrolować iPhone dziecka?

Przejdź do Ustawień i stuknij w [Twoje imię i nazwisko] > Chmura rodzinna > Czas przed ekranem. Stuknij w dziecko, dla którego chcesz skonfigurować funkcję Czas przed ekranem. Stuknij w Czas przed ekranem, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jak ominąć blokadę stron internetowych w szkole?

Jak nazywa się blokowanie dostępu w internecie?

Blok, także ban – ograniczenie dostępu do informacji lub zasobów dostępnych w sieci Internet. Blokowanie dostępu może zostać zrealizowane przez właścicieli danej strony internetowej czy serwera.

Dlaczego spam jest szkodliwy?

Spam jest szkodliwy z kilku przyczyn. Powoduje zatykanie się łączy i blokuje miejsce na twardych dyskach. Przetworzenie spamu zabiera czas serwerom, spowalniając ich działanie. Powoduje również stratę czasu poszczególnych użytkowników Internetu, bo muszą oni czytać i kasować niepotrzebne wiadomości.

Po czym poznac spam?

SPAM zazwyczaj jest wysyłany z zagranicznych domen. Można go również rozpoznać na podstawie niedopracowanej szaty graficznej, zawartości podejrzanych załączników, a także linków tekstowych, w których nie ma wskazanego pełnego adresu URL.

Skąd się bierze spam?

Spam e-mailowy najczęściej pojawia się na skrzynkach z powodu nieuwagi i niefrasobliwości użytkowników. Bardzo często nie traktują oni adresu mailowego jako wrażliwych danych i dość beztrosko podają go na różnych serwisach, a następnie są wprost zasypywani spamowymi wiadomościami.

Co się dzieje po wpisaniu adresu w przeglądarce?

Po jego wpisaniu i zatwierdzeniu, najpierw przeglądarka sprawdza rodzaj protokołu, następnie nazwę domeny internetowej, a na końcu dopiero brana jest pod uwagę nazwa konkretnego pliku.

Jak zablokować strony dla dorosłych w laptopie?

W pasku stron internetowych wpisujemy chrome.com/manage, gdzie mamy dostęp do utworzonych kont. Wybieramy konto, którym chcemy zarządzać i przechodzimy do opcji „zarządzaj uprawnieniami”. W pasku „Blocked sites” podajemy adresy stron przeznaczone do zablokowania.

Dlaczego niektóre strony nie chcą się ładować?

Sprawdź adres internetowy (URL) na pasku adresu, by upewnić się, że otwierasz właściwą stronę. Gdy to potwierdzisz, spróbuj otworzyć tę samą stronę na innym komputerze podłączonym do tej samej sieci. Jeśli nie możesz wyświetlić strony internetowej na żadnym komputerze, sprawdź, czy masz połączenie z internetem.

Jak zablokować dostęp do strony internetowej Windows 10?

URL Blocker to niewielki program, który nie wymaga instalacji i umożliwia trwałe zablokowanie wskazanych stron internetowych. Program nie musi być uruchomiony, aby blokowanie działało. Wystarczy go raz włączyć, wpisać adresy stron, które chcemy zablokować, i gotowe.

Jak zablokować YouTube w Google Chrome?

Niestety, przeglądarka Google Chrome nie posiada wbudowanej funkcji blokady stron internetowych. Aby zyskać taką możliwość, trzeba zainstalować specjalne rozszerzenie o nazwie BlockSite. Dobrą wiadomością jest jednak to, że wtyczka ta jest bezpłatna i łatwo dostępna dla wszystkich użytkowników przeglądarki.

Czy Google Chrome jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo w standardzie Chrome to bezpieczna przeglądarka, która chroni Cię przed groźnymi i wprowadzającymi w błąd stronami, gdzie mogłoby dojść do kradzieży Twoich haseł lub zainfekowania komputera.

Jak usunąć strony zablokowane?

To bardzo proste, wystarczy, że w kolumnie "Website URL" wpiszemy adresy stron i zaznaczymy je na liście. Po wszystkim klikamy "Save settings" i gotowe - strony będą od teraz blokowane. Dodatkowo mamy dostępną opcję "Schedule" (Harmonogram). Umożliwia ona zdefiniowanie dni oraz godzin, w których strony mają być zablokowane.

Jak zrobić, aby zablokować stronę na komputerze?

Do zablokowania wybranej przez nas strony na konkretnym komputerze tak naprawdę nie potrzebujemy żadnego dodatkowego programu. Jedyne co musisz zrobić, to dokonać edycji pliku „hosts”, wprowadzić adresy stron, które chcesz zablokować oraz ewentualnie dodać wybrane przez nas przekierowania. Jak to zatem zrobić?

Co to jest blokowanie stron internetowych w przeglądarce?

Blokowanie stron internetowych w przeglądarce to popularna forma ograniczenia dostępu do witryn internetowych. Używana jest przez rodziców do kontroli aktywności swoich dzieci, ale także przez organizacje, które chcą kontrolować dostęp do określonych zasobów przyznany pracownikom.

Poniżej znajdziesz dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Co blokuje otwieranie stron internetowych?

Jak zalozyc blokade na strony internetowe?

Masz dość szukania filmu na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Dziękuję bardzo za twoją opinię!

Masz więcej pytań? Złożyć wniosek

Pytania na ostatni dzień

 • Jaka jest najlepsza maść na hemoroidy?
 • Maści na hemoroidy działają najskuteczniej, jeśli zawierają tribenozyd i lidokainę (np. Procto-Hemolan, Procto-Glyvenol) Tribenozyd to substancja mająca działanie przeciwzapalne, ale też przeciwświądowe i przeciwbólowe. Natomiast lidokaina znieczula bolące miejsca.Co zrobić żeby hemoroidy się schowały? Dużą ulgę mogą przynieść ciepłe (nie gorące) kąpiele z dodatkiem rumianku i nasiadówki z kwiatem...


 • Jak szybko i skutecznie wyleczyć hemoroidy?
 • Rób nasiadówki i okłady: stosuj 10-minutowe nasiadówki, np. w naparze z kory dębu lub oczaru wirginijskiego. Zamiast nasiadówek możesz również przykładać kompresy nasączone wywarem. Ból towarzyszący hemoroidom złagodzisz także okładami z pokruszonego lodu.Po jakim czasie znikają hemoroidy? Występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Jednak kiedy są...


 • Jak wygląda guzek odbytu?
 • Przeważnie objawia się to niewielkimi plamami żywoczerwonej krwi na papierze toaletowym. Pomocy u lekarza pacjenci szukają wtedy, gdy guzek jest duży i bolący albo współtowarzyszy mu intensywne krwawienie z odbytu, podczas kiedy małe i niebolesne guzki mogą pozostać niezauważone lub ignorowane nawet przez długi czas.Wrzody odbytu to małe, tkliwe guzki o czerwonym zabarwieniu, występujące na obrzeż...


 • Jak odróżnić hemoroidy od raka jelita grubego?
 • W przypadku raka jelita grubego objawem o alarmowym charakterze powinna być obecność ciemnoczerwonej krwi w stolcu oraz wyczuwalny guz w jamie brzusznej. Krwawienie z odbytu jest często traktowane jako objaw żylaków odbytu – hemoroidów.Jak stwierdzić, czy mam hemoroidy lub raka jelita grubego Charakterystyka krwawienia może nas wyczuć, czy jesteśmy w obecności hemoroidów czy raka jelita grubego, n...


 • Czego nie lubią hemoroidy?
 • W diecie należy ograniczyć pokarmy wpływające na spowolnienie perystaltyki jelit: jasne pieczywo, biały ryż, kaszę mannę, ciastka z kremem i banany, a także unikać ostrych przypraw i alkoholu, gdyż te produkty sprzyjają przekrwieniu narządów miednicy małej.Co podrażnia hemoroidy? Hemoroidy a alkohol Większe dawki alkoholu zwiększają ciśnienie krwi, a to powoduje nacisk na żyły - także w okolicy od...


 • Co zrobić żeby się wchłonęły hemoroidy?
 • Dużą ulgę mogą przynieść ciepłe (nie gorące) kąpiele z dodatkiem rumianku i nasiadówki z kwiatem nagietka lub korą dębu. Dobre rezultaty dają też leki dostępne bez recepty - maści, żele, kremy i czopki zawierające wyciąg z kasztanowca i inne naturalne substancje.Czy Hemoroid sam zniknie? Niestety, gdy uformuje się zewnętrzny hemoroid, najprawdopodobniej sam nie zniknie. Jednak nadal istnieje wiele...


 • Czy Hemoroid sam zniknie?
 • Niestety, gdy uformuje się zewnętrzny hemoroid, najprawdopodobniej sam nie zniknie. Jednak nadal istnieje wiele różnych opcji leczenia hemoroidów zewnętrznych, które łagodzą objawy hemoroidów lub całkowicie zajmują się problemem.Po jakim czasie znikają hemoroidy? Występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Jednak kiedy są nabrzmiałe i podrażnione,...


 • Ile czasu ma się hemoroidy?
 • Jak długo trwa leczenie hemoroidów? Czas leczenia choroby hemoroidalnej zależy od stopnia jej zaawansowania. Jeżeli wystarczające jest leczenie objawowe, trwa ono zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. W bardziej powikłanych przypadkach terapia jest dłuższa.Po jakim czasie znikają hemoroidy? Występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Jednak kiedy s...


Uwagi

Zostaw komentarz

Wyślij do nas e-mail