• DownTube
 • Co grozi za ściąganie z Internetu?

Co grozi za ściąganie z Internetu?

Sebastian Nowak
Zapytać się
Co grozi za ściąganie z Internetu?

W świetle obowiązujących przepisów ściąganie filmów z Internetu nie jest przestępstwem, ale ich udostępnienie – jak najbardziej. Polskie prawo nie przewiduje sankcji karnych dla internautów, którzy pobrali film i mają nielegalną kopię na komputerze.

Czy pobieranie plików z Internetu jest legalne?

Regułą jest, że pobieranie oraz udostępnianie utworów (np. filmu, gry, muzyki czy programu), bez zgody twórcy, stanowi naruszenie prawa autorskiego. Jak zapewne pamiętacie Państwo z poprzednich artykułów, twórca jest zasadniczo jedynym uprawnionym do swojego utworu.

Czy torrenty są karalne?

Ściąganie danych z internetu za pomocą torrentów samo w sobie jest łamaniem prawa, ale nie przestępstwem, za które grozi kara. Kłopot w tym, że programy, za pomocą których pobiera się torrenty, jednocześnie udostępniają zawartość komputera. A za to można już dostać grzywnę.

Co grozi za korzystanie z torrentów?

W konsekwencji takie przewinienie zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolność do 2 lat. Osobie udostępniającej nie swoje pliki w sieci, łamiącej prawo, grozi odpowiedzialność karna i odszkodowawcza.

Czy korzystanie z chomikuj jest legalne?

Samo używanie chomikuj.pl nie jest niezgodne z prawem.

Czy pobieranie gier z chomikuj jest legalne?

Ściąganie czegokolwiek z jakiejkolwiek strony jest LEGALNE.

Czy w Polsce ścigają za torrenty?

W Polsce ścigali ludzi pobierających filmy przez torrenty, które również wysyłają te pobrane filmy, a wysyłanie jest karalne, co zresztą napisałem wcześniej, ale i tak wniosek o ściganie musi być złożony przez właściciela praw autorskich.

Czy ściąganie jest nielegalne?

W Polsce samo ściąganie jest legalne i w ramach tzw. dozwolonego użytku można z tych treści korzystać. Nie można ich natomiast udostępniać.

Czy na torrentach są wirusy?

Wielu postrzega sieci typu BitTorrent jako siedlisko piractwa i nieautoryzowanego udostępniania treści. Inni bronią sieci P2P jako narzędzia do łatwego dzielenia się całkowicie legalną treścią. Jednak w torrentowym obiegu nie raz pojawiają się fałszywe pliki, czy nawet wirusy.

Czy Rapideo jest legalne?

Tak, serwis Rapideo.net działa na podstawie Dyrektyw unijnych i zasady, które dotyczą jego funkcjonowania mają swoje pokrycie w przepisach obowiązujących w Unii Europejskiej. Podsumowując: - Korzystanie z serwisu Rapideo.net i wykupienie konta jest zgodne z prawem (w zgodzie z regulaminem).

Jak legalnie ściągać filmy z Internetu?

23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.

Gdzie można legalnie pobrać filmy?

Nie brakuje tu najbardziej popularnych, jak YouTube, Vimeo i Facebook, ale na liście są również mniej oczywiste strony, m.in. Liveleak, Hulu, Break, czy Flickr. Freemake Video Downloader konwertuje pobierane wideo już w trakcie samego procesu pobierania.

Co grozi za oglądanie filmów online?

Osoby, które udostępniały film i popełniły przestępstwo, mogą zostać oskarżone i podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolności do lat dwóch. Właściciel filmu może zdecydować się jednak na ugodę i zaproponować kwotę rekompensaty.

Czy legalne jest pobieranie filmów z CDA?

Niektórzy z Was mogą mieć wątpliwości, czy aby na pewno pobieranie filmów z CDA jest legalne. Wątpliwości są jednak nieuzasadnione. Według art. 23 ustawy o prawie autorskim, pobieranie filmów na własny użytek nie nielegalne.

Co można ściągać z internetu?

Dozwolony użytek, związek osobisty czyli... Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego Pojęcie dozwolonego użytku osobistego oznacza korzystanie np. z pobranego filmu czy muzyki tylko dla swoich własnych, prywatnych celów.

Czy pobieranie z internetu zadań domowych i oddawanie ich jako swoich jest zgodne z prawem?

Każde ściągnięcie z Internetu programu komputerowego i gry komputerowej bez zgody twórcy (np. z pirackiego serwisu) jest złamaniem prawa.

Czy pobieranie z Docer jest legalne?

Wiele osób wstrzymuje się przed skorzystaniem z Docera z jednego, podstawowego powodu – obawy o złamanie prawa. Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że ściąganie plików załadowanych na platformie przez innych użytkowników jest legalne i nie grożą nam za to żadne konsekwencje.

Czy pobieranie muzyki to piractwo?

Co grozi nam za ściągnie i udostępnianie plików w sieci? 98 procent sieci P2P działa na zasadzie ściągania i udostępniania muzyki czy filmów. Rozpowszechniając i zwielokrotniając muzykę lub filmy w sieci łamiemy prawo. Za internetowe piractwo grozi nam kara grzywny, ograniczenie wolności czy nawet więzienie.

Czy na chomikuj są wirusy?

Uwaga na zainfekowane konta Eksperci Zaufanej Trzeciej Strony zlokalizowali konta w serwisie Chomikuj.pl, które zawierały próbki konia trojańskiego dołączone do przeróżnych programów użytkowych. Do tej pory namierzyli 7 kont, które zawierają praktycznie wyłącznie pliki EXE zainfekowane opisywanym koniem trojańskim.

Czy można ściągać filmy z chomika?

Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok. Chomikuj.pl jest „bezpośrednim naruszycielem praw autorskich”. Wyrok Sądu Najwyższego wskazuje, że "platformy udostępniające nielegalne treści swoich użytkowników będą pociągane do odpowiedzialności".

Czy pokazywanie filmu pobranego z Internetu na otwartym spotkaniu towarzyskim jest legalne?

Jednocześnie wprowadzono instytucję dozwolonego użytku, pozwalającą na pobieranie ich z Internetu, pod warunkiem, że są przeznaczone wyłącznie do „domowego” użytku ściągającego. Ustawodawca nie widzi przeszkód dla udostępnienia tych treści na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich.

Czy pliki z chomika są bezpieczne?

Chomikuj.pl: udostępniamy tylko infrastrukturę Przy wysyłaniu do nas pliku każdy użytkownik zostaje poinformowany, żeby nie pobierać utworów, do których nie ma praw na rozpowszechnianie. Przy każdym pliku znajduje się też link “Zgłoś naruszenie zasad regulaminu”.

Na czym polega Chomikuj?

Użytkownik zakłada konto na serwerze oferującym taką usługę i otrzymuje przydział miejsca w pamięci masowej serwera na swoje dane. Od tej chwili może - za pośrednictwem internetu - kopiować pliki na taki "dysk" i traktować go jako przedłużenie dysków zainstalowanych w komputerze.

Czy pobieranie z uTorrent jest bezpieczne?

Jak poinformował zespół Google Zero zajmujący się wykrywaniem luk, uTorrent jest nieszczelny do tego stopnia, że cyberprzestępca może wykonać złośliwy kod (wstrzykując go do „autostartu”) na komputerze ofiary, uzyskać dostęp do pobranych przez niego plików czy też przejrzeć historię pobierania.

Co sądzą eksperci o ściąganiu?

Zapewne jeśli jest to jednorazowe przewinienie, nic złego się nie stanie, natomiast jeżeli ściąganie stanie się nawykiem, może mieć poważne skutki. Przyłapanie na ściąganiu podczas zdawania matury grozi unieważnieniem egzaminu.

Ile uczniów ściąga?

Podobno aż 86-95% uczniów w Polsce ściąga.

Poniżej znajdziesz dwa ciekawe artykuły na podobny temat 👇

Jaka jest najlepsza strona do pobierania muzyki za darmo?

Co grozi za pobieranie filmow?

Masz dość szukania filmu na swoje pytanie?

Odpowiedź wideo poniżej 👇

Czy nasze odpowiedzi były pomocne?

Tak Nie

Dziękuję bardzo za twoją opinię!

Masz więcej pytań? Złożyć wniosek

Pytania na ostatni dzień

 • Jak ściągać muzykę na laptopa?
 • Jak pobierać muzykę Oto jeden z opcji darmowego pobierania muzyki: MP3Jam* i Frostwire*. To świetne i proste w obsłudze aplikacje. Wystarczy pobrać którąś z nich, wyszukać ulubionej muzyki, a następnie pobrać utwory lub całe albumy na swoje urządzenie. Teraz możesz delektować się ulubionymi dźwiękami.Czy można legalnie ściągać muzykę z YouTube? Czy pobieranie muzyki z YouTube jest legalne Utwory z...


 • Jak można ściągnąć piosenki?
 • Zarówno Spotify, jak i Tidal umożliwiają pobranie przez sieć Wi-Fi muzyki na telefon. Wystarczy kliknąć ikonę pobierania przy albumie i poczekać aż utwory ściągną się do pamięci. Dzięki temu można słuchać muzyki, gdy nie ma zasięgu sieci mobilnej, np.Najlepsze strony z darmową muzyką Soundcloud https://soundcloud.com/ ... ReverbNation https://www.reverbnation.com/ ... Free Music Archive legalne po...


 • Jak pobrać MP3?
 • Wejdź na stronę Audionautix, wybierz swój gatunek, a następnie utwór, naciśnij przycisk pobierania, po pobraniu darmowego MP3 z Audionautix, wszystko, co musisz zrobić, to przyznać kompozytorowi możliwość wykorzystania darmowej muzyki w filmie.Jak pobrać MP3? „Youtube to mp3 ” to narzędzie do bezpłatnego pobierania plików mp3 z serwisu Youtube. … Krok 1: Wklej adres URL YouTube w polu wyszukiwania...


 • Jak ściągnąć piosenkę na telefon?
 • By móc przesyłać muzykę z komputera na telefon z Androidem bezprzewodowo należy posiadać zainstalowaną aplikację Menedżera muzyki Google Play dostępną na systemy Windows i macOS. W aplikacji wystarczy zalogować się tym samym kontem Google, co na telefonie, by móc bezprzewodowo synchronizować muzykę między urządzeniami.Jak ściągać muzykę na telefon samsung? By móc przesyłać muzykę z komputera na te...


 • Jak legalnie sciagac muzykę z Internetu?
 • Pobieranie plików z Internetu w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jest uznawane za dozwolony użytek osobisty. Zgodnie ze wskazaną ustawą bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.Jak legalnie pobierać muzykę 1., Convert2mp3.net Ten narzędzie online nie tylko pozwala na pobieranie muzyki za darmo, al...


 • Jak słuchać muzyki bez internetu za darmo?
 • 2Aplikacje do słuchania muzyki offline. 3YouTube Music. 4Spotify. 5Deezer.Słuchaj muzyki bez Internetu na Androidzie za pomocą Yandex Music może być zgodnie z następującymi instrukcjami: Pobierz Yandex Music z Play Market. Jest bezpłatny. Uruchom aplikację i przejdź przez rejestrację. ... Po zalogowaniu się za pośrednictwem sieci społecznościowej lub utworzeniu nowego konta zostaniesz poproszony o...


 • O co chodzi z Spotify?
 • Spotify to cyfrowa platforma do odtwarzania muzyki, podcastów i filmów, która zapewnia natychmiastowy dostęp do milionów utworów i innych treści twórców z całego świata. Podstawowe funkcje, takie jak odtwarzanie muzyki, są całkowicie darmowe, ale możesz też przejść na wersję Spotify Premium.Czy można mieć Spotify za darmo? Spotify pozwala użytkownikom korzystać z darmowej wersji serwisu, dlatego p...


 • Co się stanie jeśli nie zapłacę za Spotify?
 • Jeśli miesięczna płatność nie powiedzie się, nie stracisz od razu dostępu do wersji Premium. Będziemy próbowali pobrać płatność przez kilka kolejnych dni. Możesz sprawdzić lub zaktualizować dane do płatności na stronie swojego konta w sekcji Mój plan.Co się stanie jeśli nie zapłacę za Spotify? Jeśli miesięczna płatność nie powiedzie się, nie stracisz od razu dostępu do wersji Premium. Będziemy pró...


Uwagi

Zostaw komentarz

Wyślij do nas e-mail